יעדים מומלצים בארץ

יעדים מומלצים בארץ ובעולם

חופש או נופש בארץ או בחו"ל הם אחד מסוגי הבילוי האהובים ביותר על הישראלים באשר הם. הוזלת מחירי הטיסות, כניסת חברות הלואו-קוסט לישראל ואפילו פתיחת השמיים מחדש לאחר מגיפת הקורונה הארוכה שפקדה את העולם – מושכים ישראלים רבים לחופשות בטן גב ביעדים מומלצים בארץ ובעולם, בדגש על מקומות עם מזג אוויר אטרקטיבי ונעים.

חופשות ונופש הם אחד הבילויים האהובים ביותר על הישראלים בכל הזמנים. מהמלונות המפוארים שהיו להיט בשנות השבעים של המאה הקודמת, לכפרי הנופש ששלטו בכיפה בשנות השמונים, הצימרים ובתי ההארחה שהחלו לתפוס תאוצה בשנות התשעים – ועד למלונות הבוטיק של ימינו, עם ישראל מאוד אוהב נופש וחופש, בארץ ובחו"ל.

בשנת 2015 נפתחה ישראל סוף סוף גם לתחרות בתחום התעופה, עם כניסת חברות הלואו-קוסט לארץ, שהציעו טיסות וחופשות במחירים מגוחכים ואטרקטיביים במיוחד. עוד קודם לכן, מלונות ה"הכל כלול" ביוון, בקפריסין ובטורקיה סימנו את המגמה: הישראלי אוהב להגיע למלונות מושקעים, עם דיל אטרקטיבי במיוחד.

גם מהפכת האשראי הזול, עם ריביות בשפל היסטורי, לרבות כניסת גופי מימון חדשים לשוק האשראי, סייעו לחגיגת הנופש והחופש של עם ישראל. ישראלים יכלו לקחת – ואכן לקחו – הלוואות זולות ואטרקטיביות למימון חופשות בארץ ובחו"ל.

לקראת בסיום הגל הרביעי של מגיפת הקורונה, בסוף שנת 2021 ותחילת שנת 2022, השמיים החלו להיפתח מחדש, והישראלים מחפשים יעדי חופש ונופש חדשים. אילו יעדים מומלצים בארץ ובעולם לחופשות בטן גב מפנקות?

מאמרים נוספים:

יעדים מומלצים בארץ

בזמן משבר הקורונה, בתחילת העשור השלישי של המאה ה-21, העולם נסגר לתיירות למשך כמעט שנתיים שלמות. היו מעט מאוד טיסות נכנסות לישראל, ועוד פחות טיסות יוצאות במשך חלק גדול מן התקופה הזו.

אחת ההשפעות של המצב החריג הזה, שהיווה צניחה חופשית בתיירות לאחר שבשנת 2019 נרשמו שיאים של מיליוני תיירים נכנסים לישראל ומיליוני ישראלים טסו לחו"ל ליעדים מומלצים בארץ ובעולם, הייתה עלייתה של תיירות הפנים לישראל.

בתי המלון, בתי ההארחה והצימרים הורידו מחירים, ועם ישראל נהר בהמוניו ליעדים מומלצים בארץ – במיוחד באזור הצפון, עם שפע מקומות הלינה, מסלולי הטיול והאטרקציות שיש לצפון להציע. אתרי תיירות בצפון הארץ הציעו דילים מיוחדים לתקופה, ואף שיתפו פעולה עם ספקי אטרקציות כגון יקבים, ספקי פעילויות אקסטרים ועוד, כדי למשוך אליהם את הקהל הישראלי.

גם בנגב ובדרום נרשמה עלייה מרשימה בתיירות הנכנסת, במיוחד בזו של אילת, אבל אפילו בבאר שבע, דימונה, מצפה רמון וערד נותר ביקוש לצימרים וחדרי אירוח.

יעדים מומלצים בעולם

בעולם ישנו מגוון רחב של חופשות בטן גב מפנקות. מגיפת הקורונה הביאה גם לרחבי העולם את בשורת הדילים והמחירים האטרקטיביים. כך לפתע מצא עצמו הישראלי עם אופציות שלא היו פתוחות בפניו בגלל מחיר גבוה, לחופשה ביעדים מומלצים בעולם כגון קנקון שבמקסיקו, תאילנד ועוד יעדים אקזוטיים ואטרקטיביים.

כאמור, לקראת סיום הגל הרביעי של הקורונה, בעת כתיבת שורות אלו, יש לא מעט יעדים מומלצים בארץ ובעולם לחופשות מפנקות, בהן ניתן להירגע ולא להיות פעיל יותר מדי; עם חופים מוזהבים, מלונות מפוארים, אוכל משובח ומחירים ברצפה – יעדים אלו רק מחכים לתייר הישראלי, שיבוא בהמוניו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים