טיול מאורגן

למה עדיף לעשות טיול מאורגן?

טיול מאורגן – למה עדיף לעשות טיול מאורגן שכזה? אם נשאיר את כל הסטיגמות בצד, טיול מאורגן זה ממש לא מה שאתם חושבים. טיול כזה עשוי לחסוך לכם לא מעט כסף וכאבי ראש מסוימות במדינות וערים בעולם שתבקרו בהם. בין אם החלטתם לצאת לטיול בארץ או בעולם, וודאי שמתם לב כי ארגון הדבר אינו פשוט כלל, הרי איך תדעו באיזה מלון הכי כדאי לכם לעצור? אילו מקומות לבקר ומה מותר ואסור לעשות באותו היעד בהתאם לחוקים המקומיים? כל זה ייפתר במידה ותחליטו לצאת לטיול מאורגן.

טיול מאורגן

טיול מאורגן, פשוטו כמשמעו- מדובר בטיול אשר מארגנים לכם מא' ועד ת' ת כל מה שתרצו לראות, לחוות, לבקר ואף לאכול. הטיול יהיה קצוב בזמן ועל כן יידרש מכל אחד מהמשתתפים לעמוד בלוח הזמנים אותו המדריך יקציב בכל אחת מנקודות העצירה. בין כל האוטובוסים תוכלו לראות וודאי, טיולים של בתי ספר, טיולים של קבוצות גדולות יותר וגם של יותר קטנות כאחד. חלקו המשמעותי בטיול שכזה הוא הידע הרב שתוכלו לצבור במהלכו. הידע שתרכשו בטיול שכזה יעביר לא רק סקירה היסטורית אלא תוכלו להתרשם מהמידע הרב והעמוק שהמדריך יספר לכם ואף ירבה ויאמר את הנסתר על הגלוי, בדרך כלל מדריכים מסוג זה ידעו להעביר מידע רב ולאו דווקא רק על מה שתראו על פני השטח.

בטיולים מאורגנים, המשתתפים יקבלו את החוויה האותנטית ביותר של המקום אותו הם מבקרים ושל החיים בו. לעומת זאת, כאשר אתם מתכננים בעצמכם את הנופש שלכם, סביר להניח שתשימו דגש יותר על מנוחה וגם אם תרצו להגיע למקומות היסטוריים ותיירותיים "עמוקים" יותר, לאו דווקא תדעו לאן לפנות ומה הסיפור האמיתי שמסתתר מאחורי מה נגלה לעין.

מאמרים נוספים:

המדריך

המדריך, בטיול מאורגן מסוג זה יהיה אחראי על יצירת "כללי המשחק", על כל הנהלים במהלך הטיול וזו מסיבה פשוטה: המדריך ביקר במקומות הללו מ' רב של פעמים, הוא ידע להנחות מה מותר ומה אסור, יידע לכוון לזמנים האידיאלים ביותר כדי שאתם כתיירים, תספיקו גם להתרשם וגם לעבור לנקודה ההבאה שנקבעה בלו"ז.

טיולים בארץ ובחרמון

כמו בעולם כך גם בארץ, תוכלו להזמין מגוון רחב של טיולים מאורגנים בין אם לדרום הארץ, למרכזה ואף לצפון ולחרמון. טיולים אלה מאופיינים הגעה לכל היעדים שהוצבו מראש, עמידה בזמנים והסברים מדויקים אודות המקומות אותם אתם מבקרים. בנוסף, מדריך הטיולים ללא יוכל לעשות עבודתו לבד ועל כן תצטרכו לסגור חברת הסעות ולשים דגש על נהג קפדן שיידע לעמוד בזמנים בכדי שתנצלו את יום הטיול בצורה המקסימלית ביותר.

יש כאלו שיגדירו את הטיול המאורגן כמסע שלם אל נפש המטייל, בכוונתם מציינים כי דרך מסע זה תוענק למטייל הבנה והתבוננות חדשה על סיטואציות שונות ואחרות בחיים, בהווה ובעבר כהיסטוריה. זאת בעוד שטיולים עצמאיים לאו דווקא יספקו את תובנות אלה מחוסר ידע שקיים בהם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים